Kas ağrıları söz konusu olduğunda en etkili tedavi seçeneklerinden biri de kayropraktik diyebiliriz. Kayropraktik Ofis; kas ağrısı problemi yaşayan kişilere en iyi hizmeti sunarak sağlıklı bir vücut elde etmelerine yardımcı olur.

Kas Ağrılarında Kayropraktik Tedavinin Etkisi
Kayropraktik tedavi son yılların popüler uygulamaları arasında yer alsa da aslında geçmişi oldukça uzundur. Manuel el uygulamalarından oluşan bu tedavi yöntemi, bilimsel ve akademik olarak kabul edilir. Sinir sistemini düzene sokmak için kemik, omurga ve kaslara müdahale etmeyi içerir. Bu yöntemde genel amaç, omurgada oluştuğu düşünülen oynamaları gidermektir. Kas ağrılarında kayropraktik tedavinin etkisi şu şekilde açıklanabilir:

  • Kas ağrılarını iyileştirir. Kayropraktik tedavi ağrıyı doğal olarak iyileştirmeye yardımcı olur. Kayropraktik, omurga ve sinir sistemini düzeltmeye destek olan manuel bir yöntemdir. Eklem tıkanıklıklarını serbest bırakmak, sinir üzerindeki baskıyı alır ve kas ağrılarının giderilmesini teşvik eder.
  • Kas kasılmalarına maruz kalma olasılığını minimuma indirir. Genellikle sırt ağrısı, kas problemlerinden dolayı oluşabilmektedir ve kayropraktik tedavi bu konuda son derece etkilidir. Kötü bir duruş benimsemek, aşırı bilgisayar ve cep telefonu kullanımı, kas kasılmalarına neden olabilen durumlardır. Kas gerginliğini gidermek için sıradan bir masaj yeterli değildir. Bu noktada devreye giren kayropraktik tedavi olur.
  • Vücudunuzun duruşunu iyileştirmenize yardımcı olur. Kötü duruşu uzun süre koruduğunuzda çeşitli rahatsızlıklar meydana gelir. Spor, ofiste saatlerce oturmak, ev işleri ve travma gibi nedenlerle duruşunuz bozulabilir. Bunu ortadan kaldırmak ve kasların daha etkili çalışmasını sağlamak adına kayropraktik tedavi tercih edebilirsiniz.
  • Daha yüksek fiziksel performansı tetikler. Kayropraktik tedavi, herhangi bir spor dalıyla ilgilenen kişilere de uygulanabilir. Kas tonusunu iyileştirmeye katkıda bulunur ve kişilerin dayanıklılık kapasitesini artırır. Omurga ve sinir sistemindeki ayarlamalar sayesinde vücut fiziksel taleplere daha iyi yanıt verir. Ayrıca ileride oluşabilecek yaralanmaları önlemek amacıyla da ideal bir tedavi yöntemi olarak dikkat çeker.
  • Stresle mücadeleyi kolaylaştırır. Stresli hissettiğinizde kaslarınızın gerginleştiğini fark edebilirsiniz. Bu durum çeşitli kas problemlerine de yol açabilmektedir. Özellikle boyun, omurga ve baş kısımda yer alan kaslar stresle beraber gerilir. Sürekli stres yaşıyorsanız, kayropraktik tedavi düşünebilirsiniz.
  • Esnekliği artırır. Daha az kas kasılması ve eklemlerin daha iyi hareket etmesi vücudunuzun esneklik kazanmasına yardımcıdır.

Kas Ağrılarında Kayropraktik Tedavi Nasıl Uygulanır?
Kas ağrılarında kayropraktik tedavi uzman kişiler tarafından yapılır. Gerektiği zaman el ile gerektiğinde ise özel masalarda manuel uygulamalar yerine getirilir. Bununla beraber, itiş görevi gören çeşitli materyaller de kayropraktik tedaviye dahil edilebilir.

 

Bu, tamamen integratif yani bütüncül bir tedavi şekli olmaktadır. Kas ağrılarında kayropraktik tedavi için fizik tedavi ya da egzersiz de uygulanabilir. Bunlara ek olarak yaşam tarzının düzeltilmesi, tedavi sürecinin önemli bir aşaması olarak dikkat çeker. Kas ağrılarında kayropraktik tedavi genelde haftada bir veya iki seans olacak şekilde uygulanır.

Leave a comment

Kayropraktik Ofis © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.